Ogłoszenia

 

 OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE  

     

23. 01. 2022 r.   

   

                  

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    

 

Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.  Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 

 

We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

 W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

– środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

– piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

 

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć  w salce obok kościoła.

 

Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kościół zamiast kwiatów rodzinie Jucha  z  Barwałdu  Średniego 167.   Bóg zapłać.

 

W ubiegłą Niedzielę Duszpasterska Rada Parafialna zebrała przed kościołem  900 zł. na

prace inwestycyjne w naszej Parafii. Składam serdeczny Bóg zapłać za ten dar serca wszystkim ofiarodawcom.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

  

Z naszej wspólnoty parafialnej  w ostatnim tygodniu  do wieczności Pan Bóg powołał zmarłych: Jana Mamcarczyka, Józefa Pocztowskiego, Józefa Stawowego, Zofię Filek, Jana Filka z Barwałdu Średniego. Tym, którzy odeszli do wieczności, wypraszajmy dar życia wiecznego: Witaj Królowo Matko Miłosierdzia ….

 

We wtorek 18 stycznia zakończyłem tegoroczne odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii, tzw. “kolędę”.

Jako duszpasterz chcę Wam serdecznie podziękować za wspaniałą atmosferę modlitwy i spotkania. Dziękuję  za wspólną modlitwę, duszpasterskie rozmowy, za dzielenie się  swoimi doświadczeniami życiowymi: radościami i smutkami Waszej codzienności.

Szczególnie mocno, chcę podziękować za każde dobre słowo skierowane pod moim adresem. Cieszy fakt, że większa część parafian z radością czekała na tegoroczne odwiedziny duszpasterskie.

Dziękuję również za wszelkie uwagi (także krytyczne) dotyczące funkcjonowania naszej parafii. Jeśli tylko to możliwe, będę starał się poprawić niedociągnięcia.

Składamy serdeczne “Bóg zapłać” za ofiary złożone przy okazji kolędy.

Niech Pan Bóg pobłogosławi Wasze domy, aby trwały w nich: zdrowie, dobroć i łagodność oraz wierność w wypełnianiu Jego przykazań.
A Jego błogosławieństwo niech pozostanie wśród Was, teraz i na zawsze.

 

Dziękuję wszystkim którzy swoją ofiarą wspierają naszą parafię.  

Za ofiary przesłane na konto parafialne oraz przekazane osobiście. Bóg zapłać.

Ofiarę na kościół można składać na konto naszej parafii.

BANK PEKAO S.A. 15 1240 4197 1111 0000 4692 1370

             

Ks. Wiesław  Widuch

Proboszcz Parafii św. Erazma w Barwałdzie Dolnym.

 

Nasza  parafialna strona internetowa; www.barwaldswerazm.cba.pl